1 czerwca na Starym Rynku w Środzie odbędzie się kolejna edycja akcji Środa wietrzy. Pomysłodawczynie i koordynatorki tego przedsięwzięcia mają wiele nowych pomysłów. Jeśli tylko pojawią się chętni, którzy zdecydują się z nich skorzystać, Środa wietrzy zyska dodatkowe, nowe oblicze
"Ideą tegorocznej edycji, Środa wietrzy jest - oprócz wymiany/sprzedaży dóbr z Waszych przewietrzonych szaf (tutaj nic się nie zmieniło!) - zaktywizowanie kobiet, dziewczyn, ciotek, babć, facetów, chłopaków, wujków i dziadków z naszej okolicy do tego, aby pokazali światu to, co w wolnych chwilach po cichutku tworzą. Z pewnością w naszym mieście kryją się prawdziwe talenty. Chcemy wyłowić te perełki i wierzymy, że znajdziemy ich sporo. Pomóżcie nam je znaleźć! - czytamy na profilu facebookowym Środa wietrzy.
- Do idei, która świetnie się sprawdziła w ubiegłych latach, dodajemy kilka nowych pomysłów. Chcemy zaproponować, aby przyszli ludzie, którzy robią ciekawe rzeczy w domu, a nie prowadzą działalności gospodarczej. Te rzeczy często robią dla swoich bliskich. Czasami są to swetry, buciki, szydełkowane serwetki. Chcemy zwrócić uwagę ludzi, jak to co robią te osoby jest czasochłonne, ile trzeba włożyć w tę pracę wysiłku i serca. Poza tym chcemy promować ludzi ze Środy - mówi Karolina Rogalska-Niemczal. - Byłybyśmy bardzo zadowolone, jeśli przyszedłby ktoś, kto pokazałby jak sie szydełkuje, czy też wykonuje każde inne rękodzieło. Pomyślmy o naszych bliskich, którzy robią coś ciekawego, a być może wstydzą się i nie myślą, aby pokazać to na szerszym forum.
Aleksandra Graczyk opowiada o tym, ze tym razem Środa wietrzy będzie korzystała z dwóch namiotów na Starym Rynku, pomiędzy którymi znajdzie sie jeszcze miejsce na dziedziniec. Jeden namiot będzie przeznaczony na sprzedaż i wymianę głównie ubrań, drugi na rękodzieło. - Chcemy także, aby oprócz ubrań była możliwość wymiany kwiatów doniczkowych, czy też książek - mówi Aleksandra Graczyk.
Będzie także po raz pierwszy strefa, na której ubrania po prostu będzie można brać za darmo, bez konieczności płacenia, czy też wymiany.
Organizatorki Środa wietrzy szukają także chętnych wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w organizacji tego coraz większego przedsięwzięcia.
Wszyscy chętni mogą się kontaktować poprzez profil Środa wietrzy oraz bezpośrednio z Aleksandrą Graczyk w sklepie Dewocjonalia przy ul. Sejmikowej.
(kóz)