Zgodnie z harmonogramem, w tym roku na nowym stadionie piłkarskim wykonywana jest murawa, oświetlenie i ogrodzenie. Prace są jednak opóźnione
Jak informuje Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki, wykonane jest już odwodnienie, rozprowadzone podlewanie, ułożona warstwa przepuszczająca i prawie ukończone obrzeże o szerokości około jednego metra z kostki brukowej. Jednocześnie wykonywane jest podłoże pod sektor gości i tereny komunikacyjne po prawej i lewej strony budynku trybuny. W ostatnim czasie wykonawca rozwoził ziemię pod zasiew murawy, który powinien być wykonany do końca października.
Ponadto w 4 narożnikach ułożone są studnie o szerokości około 2 metry i głębokości ok 7 metrów, które będą służyły jako oparcie do fundamentu pod 39 metrowe słupy oświetleniowe. One z kolei powinny być zamontowane w pierwszej połowie listopada. Potem wykonawca ma założyć jeszcze ogrodzenie całego terenu stadionu.
Przypomnijmy. 10 czerwca burmistrz Piotr Mieloch podpisał umowę z firmą Zakład Robót Ogrodniczych SPIRAEA na rozbudowę piłkarskiego stadionu miejskiego za kwotę prawie 3,9 mln zł. Zadanie jest współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 853 tys. zł.
Krótko po rozpoczęciu prac, 8 lipca, pracownicy Zakładu Robót Ogrodniczych SPIRAEA zeszli z placu budowy na średzkim stadionie. Potem na radach budowy nie pojawiał się przedstawiciel wykonawcy. Kością niezgody miał być projekt, który inaczej interpretowali przedstawiciele miasta, inaczej przedstawiciele wykonawcy. Ostatecznie gmina i wykonawca porozumieli się.
- Uzgodniliśmy, że firma wraca na budowę i wykona inwestycję zgodnie z umową. Gmina nie zapłaci nic więcej, czyli zgodnie z przetargiem 3.898.114 zł - mówił nam w sierpniu Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Nadzoru Technicznego. Firma z Leszna wykona później jedynie pewne dodatkowe prace niezwiązane z przetargiem, które i tak zgłaszała Polonia Środa.
w Późniejszym czasie do umowy podpisano aneks, dzięki któremu firma zyskała dłuższy czas na realizację zadania. Wiadomo jednak, że w tym dodatkowym terminie prac nie uda się dokończyć.
(kóz)