Ponad 2,1 tys. zł udało się, jak na razie, zebrać na zakup profesjonalnych karmideł dla dzikiego ptactwa zamieszkałego nad średzkim jeziorem oraz w parku Łabędzie. Na dwa takie karmidła potrzeba 9.450 zł
Akcję można wesprzeć korzystając z Internetu i wchodząc na pomagam.pl/kaczkomat.
Przypomnijmy. W trosce o edukację najmłodszych mieszkańców naszego miasta oraz bezpieczeństwo zdrowotne ptactwa zamieszkałego przy tamie nad jeziorem oraz w parku Łabędzie, z inicjatywy Agnieszki Gryni (Poradnia Żywieniowa dla Ciebie), Zakładu Gospodarki Komunalnej i radnej miejskiej Anny Jakubowskiej, ruszyła akcja "Skarbonka dla Edka". W jej ramach planowany jest zakup dwóch profesjonalnych karmideł dla kaczek i łabędzi, tzw. kaczkomatów oraz tablic informacyjnych, na których zostaną umieszczone zasady prawidłowego dokarmiania dzikiego ptactwa. Problemem jest, że od lat mieszkańcy karmią kaczki nieodpowiednim pożywieniem, m.in. chlebem, po którym ptaki chorują.
Koszt 1 kaczkomatu to 5.765 zł. Dwa karmidła to zatem koszt rzędu 9450 zł. Do poniedziałku udało się zebrać ponad 2,1 tys. zł. Pieniądze wpłaciło na ten cel 58 osób.
W ubiegłym tygodniu ZGK zamontowało też pierwszą tablicę edukacyjną, która pokazuje, jak karmić dzikie ptactwo.
(k)