W sobotę odbyła się kolejna edycja Środa wietrzy! Stary Rynek w Środzie wypełnił się sprzedającymi i kupującymi. Ogromną popularnością cieszyła się strefa, w której było można oddać rzeczy za darmo. W przedsięwzięciu wzięło udział około 100 wystawców
Organizatorki akcji Środa wietrzy - Aleksandra Graczyk i Karolina Rogalska-Niemczal mogą czuć satysfakcję, bo Środa wietrzy co roku okazuje się strzałem w dziesiątkę. Nigdy jednak nie było aż takich tłumów jak w tym roku.
W tym roku organizatorki mocno stawiały także na rękodzieło zachęcając, by swoje prace pokazali ci, którzy coś robią w domach, a nie zawsze mają odwagę, czy też możliwości lub po prostu chęci, by swoją pasję zamienić w mały biznes. Pomysł sprawdził się. W przyszłym roku akcję Środa wietrzy ma poprzedzić tygodniowa wystawa w Galerii Miejskiej, na której autorzy prac pokażą swoje dzieła, a później trafią one na kolejną edycję Środa wietrzy.
Doskonale sprawdziła się również strefa, w której było można oddać rzeczy za darmo. Czyste ubrania mógł tam przynieść każdy i każdy zabrać. Kilka worków tego, co zostało trafi do średzkiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
- Chciałybyśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji Środa wietrzy - Urzędowi Miejskiemu i szczególnie Krystynie Stachowiak, Rafałowi Ladrowskiemu - mówią organizatorski. Należy też odnotować, że fundatorami nagród w konkursie Środa wietrzy (na udostępnienie posta na FB) były Piwnica pod Orłem, Dodgers i KOFI.
"Gazeta Średzka" patronowała temu wydarzeniu.
(k)