W poniedziałek 18 marca w „Dzień Dobry TVN" obejrzeć będzie można zarejestrowany kilka dni temu w Centrum Zdrowego Człowieka w Środzie reportaż o programie ćwiczeń opracowanym specjalnie dla osób po 40. roku życia. O „Myover40"opowiadać będzie trener personalny Katarzyna Szudzińska, która jest pierwszym instruktorem Myover40 w Polsce i w Środzie właśnie rozpoczęła działalność. W materiale obejrzeć będzie można również grupę średzian, którzy dla swojej instruktorki przyszli, by pokazać jak ćwiczy się po 40.
Myover40 to program wyjątkowy - skierowany do osób, które skończyły 40 lat, chcą zadbać o formę kompleksowo. Ten projekt daje im taką możliwość. Jest to zestaw ćwiczeń opracowany przez fizjoterapeutów, masażystów, trenerów osobistych, instruktorów fitness, nauczycieli yogi i pilates. Dzięki ich współpracy powstał program ćwiczeń zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Godzinny trening składa się z 4 części: rozgrzewki; automasażu, który za pomocą rolowania i ugniatania lokalizuje i niweluje ból; wzmacniania powodującego sprawne poruszanie i rozciągania, które ma wyciszyć i uelastycznić ciało. Taki trening pomaga nie tylko w utrzymaniu sprawnej sylwetki, pomaga też na przykład w niwelowaniu bólu pleców czy stawów, odpręża i relaksuje.
Trener personalny Katarzyna Szudzińska od dawna szukała sposobu na życie po 40. - Jak się połączy ze sobą ćwiczenia, miłość do siebie, zdrowe odżywianie i pozytywne nastawienie do życia - to jest idealny sposób na życie - mówi. Myover40 daje takie podstawy. Treningi są dostosowane do możliwości fizycznych każdej z osób indywidualnie. Z takim pomysłem zajęć dla osób po 40. K. Szudzińska przyjechała do Centrum Zdrowego Człowieka w Środzie. Z Alicją Banaś od razu znalazła wspólny język. - Te ćwiczenia merytorycznie są bardzo dobrze zrobione - mówi fizjoterapeuta Alicja Banaś. - Są one bezpieczne. Te zajęcia bardzo dobrze wpisują się w działania i filozofię Centrum Zdrowego Człowieka. Stawiamy na prozdrowotne działania. Widzę, jak ludzie są zadowoleni wychodząc z tych treningów.
Wkrótce okazało się też, że zainteresowanie średzian taką formą aktywnością jest spore. W końcu łatwiej jest ćwiczyć w grupie równolatków niż obok dziewczyny o połowę młodszej od siebie. Panie stanowią zdecydowaną większość, ale jest też jeden pan, nazywany przez K. Szudzińską „rodzynkiem". Dziś treningi są trzy razy w tygodniu. Na każde z zajęć jest co najmniej kilkuosobowa lista rezerwowa. A. Banaś i K. Szudzińska wierzą, że z czasem zainteresowanie będzie jeszcze większe i stworzyć będzie można kolejne grupy.
Dobra i pozytywna energia K. Szudzińskiej sprawiła, że na hasło „przyjeżdża telewizja, nagrywamy reportaż" - na tym wyjątkowym treningu pojawiło się kilkanaście osób. Jak wygląda taki trening, przekonać się będzie można w poniedziałek w TVN. „Nieśmiałe" osoby mogą spojrzeć na stronę Myover40.pl. Tam przez kilka dni jest bezpłatny dostęp do ćwiczeń.
pik