Już dzisiaj o godz. 18:00 w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Dąbrowskiego 18 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii "Jagielski i Lenicki. U podstaw"
Na wystawie będzie można zobaczyć 30 zdjęć wykonanych przez legendę średzkiej fotografii Zygmunta Jagielskiego i jego zięcia oraz następcę Andrzeja Lenickiego. Obaj panowie prowadzili nieistniejący już zakład fotograficzny przy pl. Armii Poznań. Dokumentowali przez dziesięciolecia życie średzian. Szczególnie znane są fotografie Zygmunta Jagielskiego pokazujące Środę lat 50. i 60. Dla wielu osób to zdjęcia magiczne. Fotografie zostały udostępnione do Powiatowego Archiwum Fotograficznego, które teraz działa w ramach CIT, przez rodzinę fotografów.
To początek trzydniowego otwarcia Centrum Informacji Turystycznej w Środzie przy ul. Dąbrowskiego 18. W piątek 15 grudnia w godzinach 14:00 - 18:00 w CIT Średzkie Towarzystwo Fotograficzne organizuje dla dzieci warsztaty fotografii otworkowej. Warsztaty są na zapisy. Należy dzwonić bezpośrednio do prezesa ŚTF Bartłomieja Króla (tel. 888 078 680) lub zapisywać się w CIT (otwarte w godzinach 8:00 - 16:00).
Wreszcie w sobotę 16 grudnia, o godz. 19:00, odbędzie się koncert Joanny Pilarskiej, która wykonuje głównie muzykę akustyczną głęboko zakorzenioną w stylistyce folkowej. Występowała zarówno w Polsce, jak i za granicą. Była wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach bluesowych, poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Dwukrotnie uplasowała się na 3. pozycji w kategorii „bluesowa wokalistka roku" w ankiecie kwartalnika Twój Blues. Współtworzyła żeńskie trio bluesowe Woman Blues Band, współpracowała z zespołem Na Drodze, z którym nagrała płytę „Tam, gdzie zaczyna się mój świat" oraz z zespołem Banaszak & The Best. Dwie piosenki z jej debiutanckiej płyty „Something Good" znalazły się na ścieżce dźwiękowej do filmu Miguela Gaudencio „Pragnienie Piękna".
(kóz)