Pod taką właśnie nazwą w miniony poniedziałek w Ośrodku Kultury w Środzie rozpoczęły się tegoroczne letnie półkolonie
Ośrodkowe półkolonie zostały w tym roku podzielone na dwa turnusy. Pierwszy potrwa od poniedziałku 27 lipca do jutra, czyli piątku 31 lipca. Z kolei drugi zaplanowano na przyszły tydzień, czyli 3 - 7 sierpnia. Półkolonijny dzień rozpoczyna się o godz. 9:00 i trwa do godz. 14:00.
W programie pierwszego tygodnia letniego wypoczynku dzieci w mieście znalazły się m.in.: zajęcia o rymowanych nazwach „Sztuczki - nauczki z ręki" czy „Malowane woreczki zastępują siateczki" oraz zajęcia manualne z Marią Gowarzewską, pokaz umiejętności iluzjonisty, a także seanse w kinie Baszta. Dziś, tj. w czwartek oraz jutro, w ostatnim dniu pierwszego turnusu, organizatorzy będą starali się ciekawie wypełnić czas poprzez ośrodkowo - majsterkowe zajęcia z wychowawcami, zajęcia z M. Gowarzewską, lepienie „Kotów Psotów z masy solnej", seans filmowy w kinie. Na dziś (czwartek) zaplanowano też przedstawienie Teatru Promyk pt. „Wędrówka małej Chmurki".
Drugi turnus, który rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, upłynie półkolonistom na uczestnictwie w interesujących zajęciach plastyczno - technicznych. Iluzjonista pokaże, jak łatwo oszukać oko prezentując ciekawe „magiczne" sztuczki. Zaplanowane są również zajęcia taneczne i karaoke oraz prezentacje solowe „Mam Talent". Uczestnicy półkolonii sprawdzą swoją wiedzę w miniteleturnieju wiedzy o ekologii. Czwartkowy pobyt w ośrodku urozmaici z kolei przedstawienie zatytułowane „Piękny dzień", również w wykonaniu Teatru Promyk.
(z)