Kolejną dawkę sportowych emocji mają za sobą Dagmara Grześkowiak i Małgorzata Węcławiak z Dance-art. W ostatni weekend obie dziewczyny reprezentowały Polskę podczas Mistrzostw Świata Pole Sports, startując zarówno w konkurencjach solowych, jak i w duecie. W tym roku zmagania zostały zorganizowane na epidemicznych zasadach, czyli wirtualnie
Obie zawodniczki niedawno wywalczyły podium podczas mistrzostw Polski w kategorii pole sport elite novice - Dagmara stanęła na najwyższym stopniu podium, a Małgosia była druga. W duecie dziewczyny nie miały sobie równych. Ten sukces dał im nominację do startu w mistrzostwach świata. - W tym roku International Pole Sports Federation (IPSF) zdecydowało o organizacji wirtualnych zawodów. Decyzja ta miała na celu umożliwienie równego startu zawodnikom z całego świata. Sytuacja związana z Covid jest tak dynamiczna, że nie można przewidzieć, czy akurat w jakimś terminie spotkać się będą mogli zawodnicy z wszystkich krajów, czy nagle komuś nie przeszkodzi w starcie kwarantanna albo nie zamkną znów granic - mówi instruktor i choreograf Patrycja Maciejewska. - Zawodnicy zakwalifikowani na MŚ mogli wysłać nagranie z zawodów narodowych lub nagrać nowy występ. My postanowiłyśmy podjąć wyzwanie i spróbować poprawić wynik z mistrzostw Polski.
Prezentacje nagrywano w specjalnie przygotowanej do tego sali w Dance-art. Nie był to łatwy czas. - Nagrywanie nowych filmików okazało się trudniejsze niż myślałyśmy. Choć dziewczyny miały świadomość, w jakim celu robimy nagrania, to na początku nie potrafiły wczuć się w klimat zawodów. Po kilku próbach się udało i zarejestrowałyśmy zadowalające nas występy - dopowiada P. Maciejewska.
W kategorii Pole Sports Novice Female Dagmara i Gosia rywalizowały z 31 najlepszymi zawodniczkami z całego świata W duecie przyszło im się mierzyć z 11 parami. Choć na podium nie stanęły, to ze startu są zadowolone. Szczególnie ze zmagań w duetach, gdzie znacznie poprawiły swój wynik punktowy. Zdobyły też ogromne doświadczenie, które będzie procentowało w przyszłości. Była to też dla nich cenna lekcja życia, którą zapamiętają na długo.
Dym