Koncert zespołu Arco Quartet zwieńczył tegoroczne obchody Dnia Nauczyciela. W czwartek wieczorem kolegiata wypełniła się miłośnikami muzyki kameralnej
Muzyczne spotkanie w kolegiacie średzkiej to już kolejny koncert, zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Muzyczną I Stopnia i Środę XXI Sp. z o.o. Tym razem szkoła specjalnie chciała uhonorować nauczycieli z okazji ich święta, chociaż na koncert zaproszeni zostali wszyscy miłośnicy dobrej muzyki.
W średzkiej kolegiacie zabrzmiały więc znakomicie wykonane utwory z gatunku zarówno muzyki klasycznej, jak i z rozrywkowej. Ta ostatnia zaprezentowana została poprzez przeboje muzyki filmowej, m.in. z obrazów „Król Lew", „Pocahontas" czy „Noce i dnie", a także utwory zespołu Abba, czy słynne „Cykady na Cykladach" Maanamu.
Arco Quartet wystąpił w Środzie w składzie: Małgorzata Musidlak - I skrzypce, Kinga Sobecka - II skrzypce, Karolina Waścińska-Łukanowska - altówka oraz (w zastępstwie Joanny Królikiewicz), Aleksandra Awtuszewska - wiolonczela. Co ciekawe, skrzypaczka Kinga Sobecka jest nauczycielem w średzkiej szkole muzycznej, tym bardziej chętnie wystąpiła w średzkiej kolegiacie. Jak mówił prowadzący koncert Bartłomiej Marusik, uzdolnione muzycznie panie spotkały się na studiach, gdzie postanowiły stworzyć zespół. Ich wspólna muzyczna przygoda trwa nadal, ku radości wszystkich słuchaczy.
Koncert mógł się odbyć dzięki życzliwości ks. kanonika Janusza Śmigla, proboszcza średzkiej kolegiaty.
Uczestnicy muzycznego spotkania mogli wesprzeć datkami Hospicjum im. Piotra Króla.
(so)