Średzianka Anna Dydymska po raz 10. wzięła udział w Wierchowych Spotkaniach w Zakopanem. Zwieńczeniem 13. już edycji spotkań były koncerty z cyklu „Andrzej Brandstatter z przyjaciółmi". A. Dydymska koncertuje nadal. Pod koniec lipca będzie miała swój koncert w Poznaniu
Organizatorem Wierchowych Spotkań jest Fundacja Pro Artis. Jej pomysłodawcą jest Andrzej Bradstatter - muzyk, założyciel i były członek zespołu Krywań. A. Brandstatter od lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym. Choroba jednak od ponad 10 lat nie przeszkadza mu w działaniu, polegającym na zrzeszaniu uzdolnionej artystycznie młodzieży z niepełnosprawnościami z całej Polski. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, podopieczni fundacji rzetelnie pracowali na warsztatach wokalnych, by jak najlepiej przygotować się do finałowych koncertów.
W tym roku oba koncerty odbyły się wyjątkowo nie w namiocie festiwalowym na Równi Krupowej, a w sali koncertowej Hotelu Nosalowy Dwór Resort&Spa. W czasie sobotniego koncertu publiczność miała przyjemność wysłuchać koncert pt. „Życia mała garść". W jego trakcie młodym artystom fundacji towarzyszyły takie gwiazdy jak: Halina Frąckowiak, Kasia Klich, Kasia Wilk, Gosia Bernatowicz, Grzegorz Turnau, Sławek Uniatowski, Janusz Radek, Adam Krylik, Jarosław „YARO" Płocica. Koncert odbył się pod batutą Adama Sztaby. Poprowadzili go Anna Dymna, Kasia Klich i Paweł Loroch. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Adama Sztaby, Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna oraz zespół Hajlandery.
W niedzielę natomiast młodym artystom fundacji towarzyszył zespół Turnioki, który w swoich utworach doskonale łączy góralski folklor z rokowymi brzmieniami. Tym razem koncert odbył się pod batutą Agnieszki Kreiner, a poprowadzili go Kasia Klich i Marcin Zubek. Obok zespołu Turnioki podopiecznym fundacji towarzyszyła Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna oraz zespół Hajlandery.
W tym roku A. Dydymska po raz kolejny została zaproszona do współpracy w przygotowaniu scenariuszy do obu koncertów. - Nie będę ukrywać, że jest to dla mnie nie tylko wyróżnienie, ale i rozwój. Kto wie, może w przyszłości będę mogła się podobnymi sprawami zajmować zawodowo? Bardzo lubię pisać. Tworzenie scenariuszy bardzo mi odpowiada i dlatego bardzo cieszyłabym się, gdyby w przyszłości mógłby to być np. mój zawód - mówi A. Dydymska. - Sam kolejny udział w Wierchowych Spotkaniach to z kolei dla mnie możliwość spotkania się z osobami tak znanymi, profesjonalnymi i tym bardziej cieszę się i jestem dumna, że nie tylko w czasie Wierchowych Spotkań, ale i przez cały rok mam z nimi bardzo dobry kontakt.
Wierchowe Spotkania to nie jest jedyna okazja do muzykowania w tym roku. 28 lipca o godzinie 18:00, w Poznaniu w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „Wil. DA SIĘ" Anna Dydymska wystąpi podczas minikoncertu w Schronie Kultury Europa. Projekt ten to cykl koncertów, który ma na celu przede wszystkim promowanie działalności artystycznej osób z niepełnosprawnościami.
pik