W niedzielę w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Polski federacji tańca WADF Artistic Dance Cup. Nie mogło oczywiście zabraknąć tancerzy ze Środy
Średzkie Stowarzyszenie Tańca Współczesnego znów wróciło z sukcesami. Niewątpliwie największym zakończył się występ grupy Harmonia, która w kategorii contemporary small group 12-15 lat zajęła 1. miejsce. Z kolei formacja Harmonic Mini, która w tym sezonie tanecznym zawsze wracała z pucharem, została sklasyfikowana na 2. miejscu w kategorii large group contemporary 12-15 lat. W tej samej kategorii Roztańczone Błyskotki zajęły 3. miejsce. Wielokrotnie nagradzany zespół Harmonic w kategorii powyżej 16 lat zdobył także brąz.
Jednak to nie koniec sukcesów tancerzy ze Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego. Pięknie zaprezentowała się w kategorii solo 12-15 lat Maja Markiewicz, która stanęła na 3. miejscu podium, w rywalizacji z ponad 20 tancerzami. W tej samej kategorii Aleksandra Banaszak zastała sklasyfikowana na IV miejscu.
W kategorii duety 12-15 lat Nicole Cieloszyk i Zuzanna Kaczałka zajęły 1. miejsce. Także na podium stanęły Jessica Smurawa i Gabriela Nalewaja, które zajęły 2. miejsce, a tuż za nimi Michalina Dymska i Maja Markiewicz zajęły 3. miejsce.
Młodsze tancerki Emilia Norkiewicz i Laura Janicka w kategorii duety 9-11 lat zajęły 2. miejsce, a Maja Komorowicz i Zofia Kałużna - 4. miejsce. W kategorii powyżej 16 lat Zofia Bartkowiak i Klaudia Pusz zajęły 2. miejsce
W Luboniu świetnie spisały sie także zawodniczki Dance Art Patrycji Maciejewskiej. Wytańczyły one 1. miejsce w kategorii miniformacje i 3. miejsce dla formacji.