To był największy turniej ze wszystkich dotychczasowych. I najdłuższy, bo trwał 12 godzin (od 10:00 do 22:00). Na parkiecie hali przy Szkole Podstawowej nr 3 zaprezentowali się tancerze z całej Polski. Ośrodek Kultury w Środzie reprezentowało aż 80 tancerzy, którzy zaprezentowali się fantastycznie, zdobywając złote i srebrne medale.
Pochód po złote medale rozpoczęli najmłodsi średzianie, czyli grupa Teenagers, tańcząca w kategorii wiekowej do 11 lat. W starszej kategorii, do lat 15, zwyciężyła grupa SZOK, a w kategorii powyżej 16 lat złoty medal zdobyła grupa Scream, prowadzona przez Sandrę Kaczmarek. Sama Sandra Kaczmarek również odniosła sukces, sprawdzając się po kilku latach przerwy w startach. W bardzo licznie obsadzonej kategorii tańców solo powyżej 16 lat Sandra zdobyła srebrny medal.
Kolejny złoty medal dla Ośrodka Kultury w Środzie zdobyła formacja FRESH, startująca w kategorii do lat 11. W tej samej grupie wiekowej trzecie miejsce wytańczyły Happy Feets - Wesołe Stópki. Formacja SZOK wytańczyła kolejne złoto w grupie wiekowej do 15 lat. Natomiast brązowy medal wytańczyła formacja Krzyk, startująca w grupie wiekowej poniżej 11 lat. Srebrny medal w kategorii powyżej 16 lat wywalczyła z kolei formacja Street Players, prowadzona przez Sandrę Kaczmarek. Świetnie zaprezentowała się też, debiutująca w turnieju, formacja Girls of Fire, która zdobyła złoty medal w kategorii powyżej 31 lat.
W kategorii solo do lat 11 bardzo dobrze zaprezentowała się też Jessika Smurawa, która doszła do finału.
Z tegorocznej edycji Tanecznej Środy szczególnie zadowolona jest Bogusława Błoszyk, główna organizatorka turnieju i instruktorka grup z OK. Turniej wysoko ocenili też sędziowie (tancerzy oceniało 11 sędziów z całej Polski i dwóch sędziów skrutacyjnych).
Taneczną Środę poprowadził w tym roku Witold (VitoWS) Ostynowicz - poznański tancerz hip hop, kompozytor i... komandos. Przy akompaniamencie jego beatboxu (wytwarzanie dźwięków ustami) tancerze zatańczyli podczas rundy wspólnej chłopców kategorii 12-15 lat.
Turniej zorganizował Ośrodek Kultury w Środzie przy wsparciu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Środzie, pod patronatem Polskiego Związku Tańca Freestyle.