W tym przypadku sprawdziło się powiedzenie, że nie liczy się ilość, ale jakość. W pierwszej edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego dla Dorosłych można było wysłuchać jedynie trzech prezentacji. Ale cóż to były za recytacje!
Podczas I Jesiennego Konkursu Recytatorskiego dla Dorosłych wystąpiły trzy panie. Podobnie jak różne były występujące w bibliotece recytatorki, tak różne były teksty, które zaprezentowały i całkowicie różne same prezentacje. Olga Malinowska, emerytowana polonistka ze średzkiej Trójki, zaprezentowała wiersz Teofila Lenartowicza "Kalina", który wspaniale wpasował się w jesienną aurę za oknem. Z kolei Monika Spławska zaprezentowała ważny poetycki głos o człowieku i sprawiedliwości, jakim jest tekst Karola Wojtyły "Szymon z Cyreny". Na koniec Maja Kamińska rozbawiła publiczność swoją interpretacją utworu Juliana Tuwima "Ślusarz", naszpikowanego skomplikowanym „branżowym" słownictwem. Nie dziwi więc fakt, że komisja (w składzie - trzy Małgorzaty: Kaczmarek, Walasek i Kamińska) oceniająca poziom konkursu jako bardzo wysoki, zdecydowała się przyznać paniom trzy równorzędne pierwsze nagrody.
- Spełniło się moje marzenie. Ucząc tyle lat w szkole, przychodziłam tu z dziećmi i patrzyłam na ich prezentacje. Teraz wreszcie sama miałam okazję wziąć udział w konkursie recytatorskim - mówiła Olga Malinowska.
Wszyscy - organizatorzy, uczestnicy oraz publiczność - zgodnie podkreślali, że konkurs okazał się świetną zabawą, wyrażając też nadzieję, że te pierwsze trzy występy zachęcą średzian do licznego udziału w kolejnej edycji konkursu.
(so)