Sobotnim koncertem Tymona Tymańskiego zakończyło się tegoroczne Lato w Mieście Środa Wielkopolska
Najpierw miał wystąpić 22 sierpnia. Niestety, kłopoty z samochodem spowodowały, że do Środy nie dojechał. W sobotę, przełożony koncert, miał się odbyć w parku Planty. Złe prognozy pogodowe spowodowały jednak przeniesienie koncertu do Ośrodka Kultury. Najważniejsze, że koncert Tria Tymona Tymańskiego w końcu się odbył i było to bardzo dobre zakończenie tegorocznego Lata w Mieście.
Przypomnijmy, że Tymon Tymański od najmłodszych lat związany był z muzyką. Jego licealna nowofalowa grupa w 1988 roku przekształciła się w jazzowy kwintet Miłość z Tymańskim na kontrabasie, Leszkiem Możdżerem na fortepianie, Mikołajem Trzaską i Maćkiem Sikałą na saksofonach oraz Jackiem Olterem na perkusji. Projekt okazał się najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej sceny lat 90. W 2002 roku Tymański powołał do życia zespół Tymon & The Transistors, który nagrał ścieżkę dźwiękową do „Wesela" Smarzowskiego. Utwory wyświetlone w milionach odsłon na YouTube zyskały miano kultowych. Od 2007 r. Tymański współtworzył dziennikarski tercet firmujący kulturalno-informacyjną aktywność programu "Łossskot" produkcji TVP 1.
W sobotę w Ośrodku Kultury zabrzmiały kompozycje z projektu Tymański Paszkwile oraz utwory Republiki i Grzegorza Ciechowskiego. Koncert okazał się kapitalnym zwieńczeniem tegorocznej edycji Lata w Mieście.
Lato w Mieście odbyło się w Środzie już po raz drugi. Podobnie jak rok temu, koncerty artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne odbywały się na kilku scenach - w parku Planty, nad jeziorem, w parku Łazienki oraz na Starym Rynku. Organizatorem Lata w Mieście był Urząd Miejski oraz Violin Art. Agencja Artystyczna. Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłym roku znów do Środy przyjadą ciekawi artyści.
(so)