Wystawę otworzyli dyrektor Muzeum Ziemi Średzkiej Jacek Piotrowski i kierownik WTZ Marcin Pikusa, który został kuratorem wystawy i, wspólnie z Moniką Grześkowiak z Galerii Miejskiej, zadbał o całą jej oprawę. J. Piotrowski witając gości mówił, że ta wystawa jest ukoronowaniem 20 lat funkcjonowania warsztatu i pokazuje, że pewne inicjatywy prowadzone konsekwentnie dają znakomite efekty.
- Tą wystawą zamykamy obchody jubileuszu 20 lat działalności WTZ - mówił M. Pikusa. - Znajdziecie tu dużo twórczości naszych uczestników, czyli to z czego warsztat jest najbardziej znany w Środzie. To też okazja, by w takim godnym miejscu pokazać coś więcej, różne nasze działania. Chcieliśmy pogłębić świadomość naszych mieszkańców i poszerzyć wiedzę na temat działalności warsztatu. Jest całe spektrum działań z zakresu rehabilitacji społecznej. Można powiedzieć, że z naszymi uczestnikami, osobami z niepełnosprawnością intelektualną, odkrywamy wspólnie świat, który wcześniej, gdy nie przychodzili do warsztatu, nie był znany. M. Pikusa mówił również o tym, jak ważna jest rehabilitacja zawodowa, której przykładów nie zabrakło na wystawie, a są nimi na przykład meble.
Portrety 48 uczestników WTZ, wykonane przez Martę Krause, również można obejrzeć na wystawie, Zdjęcia, pamiątki można oglądać w Galerii Miejskiej do 6 stycznia. Warto też znaleźć chwilę i zajrzeć do internetu - na fb zarówno WTZ jak i Galerii Miejskiej dostępny jest film „Dzień z życia WTZ".
dym