Mistrzowskie potyczki pod koszem dla chłopców rozegrane zostały 29 lutego w Nowym Mieście nad Wartą. - Zawody przebiegały w sportowej atmosferze, mecze były dość wyrównane, a zawodnicy prezentowali niezłe umiejętności techniczne i taktyczne – mówi organizator, trener Grzegorz Nowak.

Kolejne spotkania zakończyły się wynikami: SP Sulęcinek – SP Chocicza 27:14, SP Pięczkowo – SP Nowe Miasto 40:6, SP Chocicza - SP Nowe Miasto 22:10, SP Pięczkowo – SP Sulęcinek 29:20, SP Pięczkowo – SP Chocicza 37:18 i SP Sulęcinek - SP Nowe Miasto 17:8.

Bezapelacyjnie zwycięzcą mistrzostw, z kompletem zwycięstw, została reprezentacja SP z Pięczkowa (6 punktów, 106:45), drugie miejsce zajęła reprezentacja SP z Sulęcinka (5 pkt., 64:51), trzecia była ekipa z SP Chocicza (4 pkt., 73:55), a czwarte miejsce zajęła drużyna z SP Nowe Miasto (3 pkt., 24:79).

Mistrzowie powiatu średzkiego zagrali w składzie: Patryk Filipiak (43punkty – zdobyte łącznie w 3 spotkaniach), Kacper Jeziorski (20), Piotr Stępniak (19), Jakub Delestowicz (7), Wiktor Fibner (6), Alan Heleniak (4), Nikodem Telega (2), Szymon Pajdowski (2), Oskar Niczke, Jakub Kuchciński, Bartosz Szydłowski, Jan Szymański, Stanisław Marciniak. Drużyna z Pięczkowa będzie reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych w Gnieźnie.

Najskuteczniejszym graczem turnieju został Patryk Filipiak z Pięczkowa.

Dyplomy dla szkół, a także medale dla zawodników ufundowało Starostwo Powiatowe w Środzie. G. Nowak dziękuje również gospodarzom turnieju za udostępnienie hali sportowej w Nowym Mieście i tradycyjnie za bardzo miłe przyjęcie.