W dniach 13 – 14 kwietnia w hali sportowej w Kościanie odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego „Live Emotion”. Wśród 1200 tancerzy z całej Polski znalazła się również 60-osobowa grupa tancerek w wieku 7-13 lat ze Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego. Wszystkie pokazy średzkich tancerek zostały wysoko ocenione przez jury. Wśród 200 pokazów, które odbyły się tego dnia, nasze prezentacje spotkały się z dużym uznaniem także licznie zebranej widowni.

Jako pierwsza zaprezentowała się formacja Harmonic Kids, która zdobyła podwójne złoto w dwóch choreografiach w dwóch kategoriach tanecznych! W kategorii formacje Inne Formy 8-9 lat tancerki zaprezentowały etiudę taneczną „Tarzan”, której autorem jest Natalia Zys. Pokaz zrobił ogromne wrażenie na jury. Było to prawdziwe show.

Ta sama grupa Harmonic Kids zaprezentowała się także w przepięknej, wzruszającej choreografii tańca współczesnego, której autorem jest Filip Hylewicz. Tancerki zajęły najwyższe miejsce na podium w kategorii formacje Taniec Współczesny 8-9 lat.

W tej samej kategorii wiekowej 8-9 lat wystąpiła także młodsza formacja Harmonic Mini Kids – a dla większości dziewczynek był to absolutny debiut w turniejowej rywalizacji. Podczas niezwykle emocjonalnego występu rodzice dzieci nie kryli łez wzruszenia. Zespół został wyróżniony w swojej kategorii formacje Taniec Współczesny. Lepszego debiutu chyba nie można sobie wymarzyć. Choreografię dla zespołu przygotowali Natalia Zys i Filip Hylewicz, którzy na co dzień prowadzą tę grupę.

W starszej kategorii wiekowej - formacje Taniec Współczesny 13-15 lat - zespół Harmonic Junior awansował do finału, gdzie został sklasyfikowany na 4. miejscu i odebrał tym samym puchar za wyróżnienie. Tancerki przepięknie zinterpretowały poruszającą choreografię „To Build a home”, którą specjalnie dla zespołu przygotowała Natalia Zys.

Wspaniale także zaprezentowały się niezwykle utalentowane tancerki, które tworzą zgrane trio w składzie Jagoda Hadaś, Maja Łach i Iga Tarnogrodzka. Dziewczęta w wieku 7-8 lat wywalczyły w dwóch pokazach w dwóch kategoriach tanecznych złoto i srebro.

Na tanecznym parkiecie zaprezentowały się także dwie solistki. Aleksandra Pachura pokonując 42 zawodniczki awansowała do ścisłego finału, gdzie zajęła 5. miejsce w kategorii Taniec Współczesny solo 10-12 lat. Ola na co dzień trenuje pod okiem Natalii Zys.

W starszej kategorii wiekowej - 13-15 lat - Małgorzata Idaszek dostała się do półfinału. Był to bardzo udany występ młodej 13-letniej Gosi. Do pokazu solo tancerkę przygotowywała Aleksandra Banaszak.

”Live Emotion” dał kolejną okazję do zaprezentowania szerszej publiczności talentu i umiejętności średzkich tancerek oraz efektów pracy ich trenerów. - Już dawno tak liczną grupą nie brałyśmy udziału w turnieju. To duże wyzwanie, ale dzięki wsparciu cudownych rodziców oraz naszej zdyscyplinowanej postawie stanęłyśmy na wysokości zadania - mówi Natalia Zys. - Moje podopieczne znów dały mi i swoim bliskim powód do dumy oraz radości. Ciężko pracujemy na treningach. Dlatego każdy medal czy wyróżnienie są dla nas nagrodą za ten wysiłek, a jednocześnie motywacją do dalszej pracy. Przed nami kolejne turnieje i mistrzostwa. Trzymajcie za nas kciuki, bo zawsze z dumą i radością reprezentujemy nasze miasto i powiat na tanecznych parkietach w Polsce i za granicą.