BIEGI. W niedzielę o godz. 13:00 z parku pałacowego w Winnej Górze wystartował Bieg im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Na zawodników czekała10-kilometrowa trasa, dystans dla wprawionych biegaczy na średnim poziomie trudności, a jednak przy takim upale, jaki panował w niedzielę, jednak kategoria ciężka
Strażacy z OSP Brodowo, OSP Mączniki oraz OSP Pięczkowo nie tylko zabezpieczyli trasę, ale przygotowali kurtyny wodne, które zapewne niejednemu z biegaczy umożliwiły dotarcie na metę. Wszyscy ukończyli bieg w dobrej kondycji, nikt nie wymagał pomocy czuwających ratowników medycznych. Ostatecznie na metę pierwszy wbiegł średzianin Filip Jańczak.
Wśród kobiet 1. miejsce zajęła Katarzyna Werner, 2. Agata Hajdziona, 3. Agnieszka Czerniak, 4. Aleksandra Dzierzkowska, 5. Agnieszka Mielecka, 6. Małgorzata Bider.
Wśród mężczyzn 1. miejsce zajął Filip Jańczak, 2. Yuriy Blahodir, 3. Adam El Bah, 4. Bartosz Przybysz, 5. Grzegorz Urbańczyk, 6. Daniel Lorenz. Najmłodsza uczestniczka Maria Polaczek ma 18 lat, a najstarszy uczestnik Henryk Czerniak -73 lata.
Na mecie medale zawodnikom wręczali wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, radne powiatowe Agnieszka Król i Jadwiga Wieland, burmistrz Piotr Mieloch, przewodniczący rady miejskiej Paweł Wullert oraz sołtys Winnej Góry Maria Pruska. Medali nie wręczał starosta Ernest Iwańczuk, gdyż sam wraz z żoną, także wystartował w biegu.
Organizacyjnie wielką pracę przy biegu wykonali członkowie sekcji biegowej Polonii Środa.