Oba kluby zaprezentowały się bardzo dobrze i zajęły wysokie miejsca w klasyfikacji medalowej zawodów. KK Dragon uplasował się na piątym, a KK Mikasa na 6 miejscu tejże klasyfikacji. W sumie w turnieju rywalizowało ponad 300 zawodników z 31 klubów karate, co jest bardzo dobrym wynikiem frekwencyjnym, bowiem w tę samą sobotę 28 kwietnia rozgrywane były w kraju dwa inne turnieje karate olimpijskiego. Właśnie dlatego tym razem do Środy przyjechało nieco mniej sędziów, ale i tak zawody przebiegały sprawnie.
Po dwóch latach turniej Dragon Cup, organizowany przez KK Dragon, pod auspicjami Polskiej Unii Karate i Wielkopolskiego Okręgowego Związku Karate Olimpijskiego WKF, wrócił do hali sportowej ZSR (przez ostatnie 2 lata zawody odbywały się w hali SP3).
Średzianie podczas zawodów pokazali świetny poziom. Gospodarz turnieju, KK Dragon zdobył w sumie 23 medale, w tym 4 złote, 6 srebrnych i 23 brązowe. Drugi średzki klub - KK Mikasa - wywalczył swoimi zawodnikami 12 medali, w tym 4 złote, 5 srebrnych oraz 3 brązowe.
Zawody oficjalnie otworzył burmistrz Wojciech Ziętkowski, a specjalne wyróżnienia dla najlepszych zawodników roku 2017 - w kumite - średzianina Jakuba Rittera (KK Dragon) oraz w kata - Katarzyny Trafankowskiej (Shodan Zduny) wręczył Maurycy Wawrzyniak - wiceprezes WOSKO.
Złote medale dla KK Dragon zdobyli: Patryk Kubasik w kata juniorów, Natalia Kamińska w kumite indywidualnym dziewcząt 12-13 lat (waga do 45 kg), Jakub Ritter w kumite juniorów młodszych (waga do 60 kg) oraz drużyna kata juniorów młodszych (Kubasik, Ritter, Sowa).
Po bardzo emocjonującym boju finałowym w konkurencji kata dziewcząt 10-11 lat, rozegranym pomiędzy zawodniczkami z dwóch średzkich klubów, złoty krążek dla KK Mikasa zdobyła Vanessa Węcławiak. Srebrnym medalem musiała się zadowolić Łucja Kwiecińska z KK Dragon, która minimalnie przegrała ze swoją dawną koleżanką klubową. Drugie złoto dla Mikasy wywalczyła Joanna Pruchniak w kategorii kihon pierwszy krok (10 lat i starsi). Co ciekawe, podium tej konkurencji prawie w całości przypadło zawodnikom Mikasy, bowiem na drugim stopniu podium stanął Mateusz Kaczor, a na trzecim Julia Olejniczak.
Dwa kolejne złote medale dla Mikasy zdobyły drużyny kata - w kategorii dziewcząt 10-13 lat (Pyra, Pyra, Świątek) oraz pierwszy krok 9 lat i starsi (Pawlak, Pruchniak, Płóciennik). W tej drugiej konkurencji na drugim stopniu podium również stanęła drużyna Mikasy (Głowania, Kaczor, Kłonowski).
Srebrne medale dla Dragona w kata zdobyli: Oliwia Bąkowska w kategorii dziewcząt 7 lat i młodsi, Jakub Ritter w juniorach młodszych, Jędrzej Gucze w kategorii pierwszy krok 6 lat i młodsi oraz, wspomniana już, Łucja Kwiecińska. Srebro zdobyła też drużyna Dragona w kategorii juniorek młodszych i juniorek (Hoffmann, Szafran, Witaszczyk), oraz drużyna pierwszego kroku 8 lat i młodsi (Bąkowska, Cierpiszewska, Gucze). Co ciekawe, obie drużyny w finale przegrały rywalizację z drużynami z klubu ze Zdun.
Srebro dla Mikasy zdobyli w sobotę: Jan Podolski w kata 10-11 lat, Tymon Czajka w kategorii kihon pierwszy krok 9 lat oraz wspomniani już Mateusz Kaczor w kihon i drużyna kata pierwszy krok. W kategorii senior masters powyżej 36 lat srebrny medal zdobył trener zawodników Mikasy - Dariusz Węcławiak.
Brązowe medale dla Dragona zdobyli w kata: Zbyszko Sowa w kata chłopców 10-11 lat, Jędrzej Sowa w kategorii chłopców 7 lat i młodsi, Patryk Delestowicz w kategorii 9-10 lat, Natalia Kamińska (dziewczęta 12-13), Alicja Duszczak (dziewczęta 8-9), Kinga Hoffmann w kategorii juniorek, Oliwia Bąkowska (pierwszy krok 7 lat) oraz drużyny: chłopców 10-13 lat (Delestowicz, Pankowski, Sowa) i chłopców 9 lat i młodsi (Mandziak, Olejniczak, Sowa). W kumite brąz dla Dragona wywalczyli: Maja Duszczak (dziewczyny 12-13 lat, od 45 kg), Natalia Kamińska (dziewczyny 12-13 open), Jakub Ritter (junior młodszy open) oraz Patryk Kubasik (junior open).
Brązowe medale w kata dla Mikasy zdobyli: Patryk Zimowski (pierwszy krok 8 lat), Jan Sobczyński (pierwszy krok 9 lat) oraz wspomniana już Julia Olejniczak w kihon.
Gospodarz sobotniego turnieju Klub Karate Do Shotokan Dragon dziękuje za wsparcie w organizacji zawodów Urzędowi Miejskiemu w Środzie oraz sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Środzie, Zespołowi Szkół Rolniczych, mleczarni „Jana".
Podziękowania należą się też zaangażowanym rodzicom zawodników - za olbrzymią pomoc przy organizacji turnieju.