WIEJSKIE TOWARZYSTWO TENISOWE W SOLCU. 1 maja ma się rozpocząć pierwszy w nowym sezonie turniej na kortach Wiejskiego Towarzystwa Tenisowego w Solcu. Do tego czasu korty zostaną jak co roku przygotowane do gry w najwyższym standardzie
Warto przypomnieć, że po sezonie w 2019 roku na kortach zostało wykonane nowe ogrodzenie. Jego koszt ostateczny to 22,8 tys. zł. WTT miało na ten cel przygotowane 10 tys. zł. Niestety, z pomocy w sfinansowaniu ogrodzenia w kolejnym roku, ze względu na pandemię, wycofał się sponsor. Inwestycję udało się już jednak w całości uregulować dzięki pomocy z samorządu powiatowego, który w ramach konkursu przekazał 8 tys. zł, dzięki Radzie Sołeckiej, która także przekazała środki na ten cel oraz gminie Krzykosy. Firma Krzysztofa Kukulskiego w ubiegłym sezonie zakupiła mączkę i ją przetransportowała, dzięki czemu WTT nie musiał ponosić na to kosztów. - Dzięki pomocy wszystkich tych instytucji i firm udało nam się uratować sezon, który rozpoczęliśmy 6 maja, a zakończyliśmy w październiku - mówi prezes WTT Andrzej Paczkowski.
W tym roku WTT zakupiła już 12 ton mączki ceglanej, która co roku jest konieczna do przygotowania kortów na nowy sezon. Znów pomogła firma Krzysztofa Kukulskiego i gmina Krzykosy. Korty będą przygotowywane w połowie kwietnia.
WTT otrzymało na nowy sezon od Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS cztery siatki do gry oraz cztery siatki do równania kortów, a także piłki tenisowe, wszystko w sumie za 8,6 tys. zł.
Pierwszy turniej w nowym sezonie odbędzie się 1 maja. Będzie to turniej dla byłych zawodników o Puchar Prorektora Wyższej Szkoły Gastronomii i Handlu w Poznaniu Lecha Drożdzyńskiego. Wstępnie chęć udziału w turnieju zgłosiło już około 30 osób.
Wiadomo już, że w dniach 15 - 16 maja odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski LZS w grach singlowych (każdy powiat może wystawić po dwóch zawodników), zaś w dniach 22 - 23 maja - także w ramach mistrzostw Wielkopolski - będą rywalizować debliści. Te zawody są wliczane do współzawodnictwa gmin i powiatów.
Na 31 lipca zaplanowane są Mistrzostwa Wielkopolski o Puchar Przewodniczącego Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS posła Tadeusza Tomaszewskiego. Natomiast 4 września odbędzie się turniej organizowany przez Wielkopolską Izbę Inżynierów Budownictwa.
Turniejów tenisowych będzie oczywiście znacznie więcej. Obecnie trwa ustalanie ich kolejnych terminów. Wiadomo także, że na 5 czerwca zostały zaplanowane zawody jeździeckie, które współorganizuje WTT.
W ubiegłym roku na kortach WTT, mimo wielu trudności związanych z pandemią, udało się zorganizować 13 turniejów. Było to i tak o 5 mniej niż w roku wcześniejszym.
(kóz)