Dwudniowa impreza przyciągnęła na Kujawy prawie 700 zawodników, którzy rywalizowali indywidualnie i w sztafetach na kilku dystansach. Na pełnym Ironmanie (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42 km biegu) z rewelacyjnym wynikiem 8:28:10 triumfował Maciej Chmura z Wrocławia. Najlepszą wśród kobiet była Ewa Komander - 9:12:16. Na dystansie średnim, czyli popularnej połówce, nie do pokonania okazał się Tomasz Marcinek 3:56:32. Na tej samej trasie startował zawodnik Polonii Łukasz Biskup. Rywalizację ukończył na 32. miejscu open i 8. w kategorii wiekowej z wynikiem 4:42:49.
W konkurencji sztafet mocnym akcentem popisali się również średzianie. Trio Polonii w składzie Jacek Hańczyk (pływanie), Błażej Kaczor (rower) i Leszek Wierzbicki (bieg) wywalczyło trzecie miejsce open z rezultatem 4:18:59. Drugi średzko-polonijny team w składzie Joanna Hańczyk, Tomasz Puzicki i Krzysztof Fibner zajął siódme miejsce z czasem 4:44:10. W zawodach wystartowało 16 ekip, a średzian gorącym dopingiem wsparli niezawodni kibice obecni na miejscu: Aleksandra Hańczyk, Anna Wierzbicka, Anna Puzicka, Dominika Frankowska, Hania Fibner, Bogumiła i Piotr Stefanowiczowie oraz Mateusz Szymanek.