ZAPASY. 11 stycznia w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w zapasach kobiet - kadet i junior oraz w stylu wolnym także w grupie kadet i junior. Nie mogło na tej imprezie zabraknąć zapaśników Tęczy Środa
W kategorii wagowej 53 kg Michalina Ignaszak wywalczyła złoty medal, w kategorii wagowej 57 kg Aleksandra Kowalska zdobyła srebrny medal. W grupie kadetów w kategorii wagowej 65 kg Kacper Świdurski wywalczył brązowy medal, a w kategorii +110 kg Marcin Spalik wywalczył srebrny medal.
- Cieszą medale, jednak styl walki, na co składa się między innymi technika wytrzymałość, siła i inne aspekty tego rzemiosła musimy dopracować, ale z drugiej strony to początek sezonu - mówi trener Krzysztof Polowczyk. - Nie przywieźliśmy pewniaków na te zawody, chociażby Karola Pawlaka, który boryka się z kontuzją stawu kolanowego, Oliwii Paczkowskiej, której sprawy osobiste nie pozwoliły wziąć udziału w turnieju, czy też mojej córki Zofii, która aktualnie trenuje na zgrupowaniu Kadry Polski Seniorek w Cetniewie, przygotowując się do turniejów - kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Wszyscy zawodnicy to medaliści mistrzostw Polski z 2019 roku i pewnie w przypadku ich startu tych medali byłoby więcej.
(r)