LEKKOATLETYKA. W końcu musiało się to wydarzyć. Wojciech Marok nie będzie już reprezentować klubu Orkan Środa. 1 października rozpocznie studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i zostanie oficjalnie zawodnikiem Gwardii Szczytno. Będzie tam trenował pod okiem Macieja Bukowieckiego
Wojciech Marok w czerwcu zdał maturę w średzkim Liceum Ogólnokształcącym i stanął przed decyzją wyboru studiów. Ostatecznie zdecydował się na Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jego nowym klubem będzie Gwardia Szczytno.
Nowy klub tak go przedstawił na swojej stronie na Facebooku: „Najbardziej utytułowany miotacz urodzony w XXI wieku, 14 medali imprez mistrzowskich, a dopiero 19 lat na karku. Wielokrotny Reprezentant Polski. 204 centymetry wzrostu, ogromny potencjał i wielka chęć do pracy. Kto to taki? Oczywiście Wojciech Marok! Z dumą pragniemy zakomunikować, że Wojtek zdecydował się kontynuować swoją karierę pod okiem trenera Macieja Bukowieckiego i z dniem 1 października rozpocznie studia w Wyższej Szkole Policji i zostanie oficjalnie zawodnikiem Gwardii Szczytno".
Klub przypomniał, że Wojciech Marok to 5-krotny mistrz Polski, 5-krotny wicemistrz kraju i 3-krotny brązowy medalista mistrzostw Polski. To także aktualny wicemistrz Europy U20 (kula 6 kg), rekordzista Polski U16 (dysk 1 kg).
Gwardia Szczytno na swojej stronie dziękuje też macierzystemu klubowi Wojtka, czyli UKS Orkan Środa „za umożliwienie mu zmiany klubu i dalszego rozwoju", a także gratuluje trenerowi Andrzejowi Kobierskiemu wychowania tak świetnego zawodnika.
(k)